Pielęgnacja brwi

Pielęgnacja, depilacja, henna, odżywki – wszystko o brwiach.

Brwi – krótkie włoski znajdujące się na kości czołowej. Ich funkcją jest ochrona oka przed dostaniem się do niego potu i wody. Od lat są ważnym elementem trendów w makijażu. Subtelnie podkreślone dodają spojrzeniu wyrazistości natomiast nieumiejętnie wyregulowane czy zaniedbane mogą zrobić na naszej twarzy chaos.
Co więc zrobić aby były gęste, o pięknym kolorze i kształcie?

Nie będę dziś pisała o tym jak sobie namalować brwi lecz o tym jak je mieć piękne i gęste :)

Pielęgnacja

Do pielęgnacji brwi używałam już różnych kosmetyków,
oto kilka przydatnych z nich:

2

1. Regenerum do rzęs (ok. 22 zł)
Fajny, naturalny kosmetyk, używam go tylko do brwi. Włoski po nim rosną szybciej. Odżywka przyjemna w aplikacji. Działa jednak bardzo delikatnie.

2. Nożyk do brwi (ok. 3 zł)
Fajna rzecz. Przydatny podczas zapuszczania brwi, gdy odrastają włoski daleko od łuku i czekamy jeszcze aż pojawią się pozostałe. Możemy go również używać do regulacji gdy eksperymentujemy z kształtem i nie chcemy radykalnie tracić włosków (wyrywając je) a jedynie sprawdzić jak wyglądamy w nowym kształcie.

3. Odżywka keratynowa GAL (ok. 14 zł)
Super skład, piękny zapach. Świetne do pielęgnacji brwi, paznokci, skórek przy paznokciach. Wzmacnia i nawilża.
Zaznaczam, że służą one jedynie do smarowania, nie do połykania!

4. Eveline, Total Action, skoncentrowane serum do rzęs 8 w 1 (ok. 17 zł)
Natychmiastowy efekt, włoski są dłuższe i twardsze. Nie jestem jednak pewna czy efekt jest chwilowy czy długotrwały.

5. Kredka ze szczoteczką
Warto ją mieć. Po nałożeniu różnych kosmetyków przeczesuję szczoteczką włoski aby wmasować produkt dokładniej. Masując nią skórę, poprawiamy krążenie, włoski są bardziej odżywione i rosną szybciej.

6. Pęseta
Każdy ją raczej zna. Pomaga na długo pozbyć się włosków. Jej zakończenie każdy musi dostosować do swoich potrzeb i wygody. Zastanówmy się 2 razy zanim jej użyjemy :)

7. LBiotica Krem regenerujący do rzęs (ok. 15 zł)
Raczej do zabezpieczania i nawilżania np. na noc.

8. Olejek rycynowy (ok. 2 zł)
Rewelacja! Włoski są dzięki niemu ciemniejsze i grubsze. Daje rewelacyjne efekty pod warunkiem że używamy go regularnie przez minimum miesiąc.

Regulacja

Starajmy się wyrywać tylko włoski poza łukiem brwiowym ponieważ później może być problem z ich odrastaniem. Im grubsze brwi tym twarz wydaje się być młodsza i naturalna.

1

1. Brwi powinny zaczynać się mniej więcej w miejscu gdzie zaczyna się wewnętrzny kącik oka.
Nie na wysokości płatka nosa! Bo co kiedy mamy szeroki nos? Brwi musiałyby zaczynać się w połowie oka.

2. Najwyższy punkt brwi, powinien być na mniej więcej w 2/3 długości.

3. Końcówka brwi, powinna być minimalnie cieńsza niż początek i powinna być wyżej niż początek.

Błędy

Niestety każdemu się zdarzają, oto przykłady kilku z nich:

5

W tym przypadku początek brwi jest zbyt daleko, prawdopodobnie ktoś kierował się skrzydełkami nosa a nie wewnętrznym kącikiem oka. Nie ma również końcówki brwi.

6

Ładny kształt jednak początek jest zbyt daleko, brwi powinny zaczynać się nad wewnętrznym kącikiem oka.

7

Brak punktu nr 2 czyli najwyższego miejsca brwi na ok. 2/3 długości oraz brak końcówki brwi.

8

Brwi przerysowane, zbyt ciemne i nienaturalne.

9

Te brwi mają swój początek nad nosem, powinny zaczynać się nieco dalej.
Brak końcówki brwi.

Henna

Ja używam brązowej henny Delia (ok. 10 zł), jest dostępna w Rossmanie. Do małej, przezroczystej nakrętki od innego kosmetyku wlewam kilka kropel aktywatora i dodaję krem, całość mieszam. Po uzyskaniu gęstej konsystencji nakładam ją na 10 min po czym zmywam ciepłą wodą. Zabarwienia skóry szybko schodzą. Lubie ten pierwszy efekt wyrazistych brwi ale raczej rzadko wykonuję ten zabieg. Dziś stawiamy na naturalność i to naturalny kolor jest najbardziej pożądany.

19

Makijaż

Jeśli odpowiednio dbamy o nasze brwi, zdrowo się odżywiamy, nie depilujemy ich zbyt mocno to są one piękne i wystarczy je podkreślić korektorem do brwi Eveline (ok. 12 zł). Ubytki wypełniamy delikatnie kredką bądź cieniem w zbliżonym kolorze do naszych brwi.

18

Pytania

Czy odżywki do rzęs nadają się również do brwi?

Oczywiście! Są one przeznaczone do pielęgnacji włosków zatem nadają się one również do pielęgnacji brwi.

Jak długo odrastają brwi po ich regulacji pęsetą?

Jest to bardzo indywidualna sprawa. Jeśli wyrwałaś je pierwszy raz, będziesz musiała poczekać dłużej, nawet do pół roku. Jeśli wyrywasz je regularnie, odrastają szybciej, co ok 2-3 tygodnie aż w końcu po jakimś czasie przestają nam odrastać.

Co z ubytkami?

Ubytki czy też rzadkie włoski można próbować naprawiać smarując włoski i skórę olejkiem rycynowym (bądź innymi odżywkami), warto też masować te miejsca szczoteczką aby pobudzić wzrost włosków.

Czy można wyrywać włoski z góry?

Brwi reguluje się od dołu, od strony powieki, nie od strony czoła. Lecz jeśli komuś przeszkadzają pojedyncze włoski nad brwią, może je śmiało usunąć pęsetą.

Czy depilować brwi można jedynie pęsetą?

Nie, możemy użyć do depilacji również nici lub wosku. Nie polecam jednak do wykonywania tego zabiegu kremu do depilacji ponieważ okolice oka są bardzo wrażliwe a w takim przypadku narażamy te okolice na działanie produktu a nawet dostanie się go do oka.

Co zrobić aby depilacja mniej bolała?

Warto jest schłodzić obszar poddawany depilacji, np. przyłóżmy kostki lodu. Zmniejszając temperaturę zmniejszamy ukrwienie a co za tym idzie zmniejszamy wrażliwość na bodźce. Można też sobie pomóc naciągając dwoma palcami dany fragment skóry. Zauważyłam że z czasem depilacja brwi mniej boli.

Czy można za długie włoski obciąć nożyczkami?

Dlaczego nie? Jeśli komuś przeszkadza ich długość to może zaczesać brwi do góry i delikatnie podciąć te wyraźnie odstające od reszty. Pamiętajmy tylko, że zbyt duża ingerencja może nam nie wyjść na dobre.

Jeśli macie jakieś uwagi lub pytania – piszcie!